آیا شما قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید؟ آیا برای اولین بار است که شما برای یادگیری  زبان انگلیسی اقدام می کنید؟ آیا می دانستید که شما برای ادامه تحصیل در آمریکا به مدرک زبان نیاز دارید؟ ما در این مقاله قصد داریم که شما را در باب یادگیری زبان انگلیسی یاری کنیم.
این مقاله توسط مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در آمریکا نگارش شده است و استفاده از این مطالب با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد.

 

گام اول: واژه های انگلیسی را یادداشت کنید

با وجود پیشرفت سریع تکنولوژی، همچنان شیوه نوشتاری (با قلم و کاغذ) باعث یادگیری بهتر شما می شود. فعالیت فیزیکی دست، به مغز شما کمک می کند تا واژه ها را بهتر حفط کنید.

شما بایستی یک دفتر جداگانه برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید و نکات گرامری را در آن یادداشت کنید.

مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در آمریکا، بر این باور است که اگر شما برای تحصیل در خارج زبان میخوانید، این دفتر سرنوشت شماست. بنابراین، آن را تمیز نگه داری کنید و نکات را خوشخط پاک نویس کنید.

 

گام دوم: به موسیقی گوش کنید

قدرت موسیقی برای یادگیری زبان جدید در دنیا شناخته شده است.

مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در آمریکا، به یاد دارد که یکی از دوستان قدیمی اش برای فهمیدن یکی از آهنگ های ریحانا زبان انگلیسی را یاد گرفته بود.

پیشنهاد ما به شما اینست که برای درک لیریکس گام های آهسته و کوچک بردارید. مثلا: ابتدا به موسیقی گوش کنید، سپس چند واژه جدید آن را استخراج کنید و در دفتری که در گام اول تهیه کرده اید، یادداشت کنید.

هشدار ما به شما اینست که اگر در متن آهنگ، واژه ای دشوار است یا معنی متفاوت از تصور شما را میدهد، ناامید نشوید. نکته ی مثبت اینست که شما الان آنقدر زبان یاد گرفته اید که تفاوت معنای کلامی و نوشتاری چند لغت را بدانید.

 

گام سوم: تلویزیون به زبان انگلیسی تماشا کنید

این روزها، دسترسی به شبکه های انگلیسی زبان بسیار آسان است. تماشای تلویزیون به  زبان انگلیسی، قدرتی جادویی در یادگیری شما دارد.

مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در آمریکا، بر این باور است که برای تقویت مکالمه و مهارت گوش دادن حتی اخبار را به زبان انگلیسی گوش کنید مانند شبکه های یورونیوز، پرس تی وی، الجزیره و … .

اگر فیلم های سینمایی را به زبان اصلی (انگلیسی) تماشا میکنید، پیشنهاد ما به شما اینست که سه گام زیر را دنبال کنید.

۱. فیلم را بدون زیر نویس تماشا کنید.

۲. فیلم را با زیر نویس انگلیسی نگاه کنید.

۳. فیلم را با زیر نویس فارسی تماشا کنید و  اصطلاحاتی را که متوجه می شوید را در دفترتان یادداشت کنید.

یادگیری زبان با تماشای کارتون به زبان انگلیسی توصیه نمی شود. چون کارتون های انگلیسی برای کودکان آمریکایی ساخته می شوند و از زبان کودکانه استفاده می کنند. بنابراین، کاربرد زیادی برای زبان آموزان  بزرگسال ندارد.

 

گام چهارم: با زبان آموزان و استادان زبان آنلاین کانکت شوید

اگر دسترسی به اینترنت پرسرعت دارید، شما میتوانید کلاس های آنلاین بر روی اسکایپ با استادان زبان در آمریکا و انگلستان داشته باشید.

آن ها می توانند کمک فوق العاده ای در مکالمه های روزمره به شما بکنند.

لطفا همین الان به فرم ارزیابی زیر رفته و نظر خود را درباره کلاس های آنلاین تافل مهران امینی ارایه دهید.

https://www.surveymonkey.com/r/amrika2016

 

گام پنجم: زبان شبکه های اجتماعی خودتان را به انگلیسی تغییر دهید

اولین موردی که استادان زبان در آمریکا پیشنهاد میکنند آنست که زبان شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک خود را به انگلیسی تغییر دهید. زبان گوشی همراه شما زبان آموز عزیز نیز بایستی انگلیسی باشد.

در اوایل یادگیری شما این کار آسان نیست. اما لغاتی که شما با کار کردن در شبکه های اجتماعی و گوشی همراهتان یاد میگیرید، میتواند در سفر بسیار کاربرد داشته باشند. مانند Share یا like یا cancel یا read و… .

 

گام ششم: سفر کنید

قطعا همه شما زبان آموزان عزیز به تاثیر مثبت سفر کردن در یادگیری زبان انگلیسی اعتقاد دارید. به ویژه اگر آن کشور انگلستان، آمریکا، کانادا یا استرالیا باشد.

انگلیسی در سفر نه تنها معجزه ای مثبت در یادگیری شما دارد، بلکه شما با فرهنگ کشورهای انگلیسی نیز آشنا می شوید. شما در سفر اعتماد به نفس پیدا می کنید و با دوستانی از سرتاسر جهان که هدف مشابهی با شما دارند، آشنا می شوید.

لطفا برای اطلاعات بیشتر درباره دوره های زبان در انگلستان، کانادا و آمریکا فرم ارزیابی زیر را به صورت کاملا رایگان تکمیل کنید.

 

https://www.surveymonkey.com/r/amrika2016

 

گام هفتم: صحبت کنید

مهم نیست چقدر زبان بلد هستید، از هر شرایطی برای مکالمه انگلیسی استفاده کنید.

این شیوه آنقدر جائز اهمیت است که دانشگاه ها اجازه داشتن هم اتاقی از کشور مشابه را به شما نمی دهند. زیرا دانشگاه ها می خواهند شما انگلیسی صحبت کنید تا زبانتان تقویت شود. در حالی که اگر شما هم اتاقی ایرانی داشته باشید، تمایل به مکالمه انگلیسی ندارید.

شایان ذکر است که شهروندان آمریکایی و انگلیسی بسیار حیرت زده خواهند شد اگر شما انگلیسی صحبت کنید، هر چند دست و پا شکسته.

مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در آمریکا، زبان انگلیسی را از سن ۱۶ سالگی روان صحبت می کند. او در تجربه ی شخصی خودش در انگلستان می گوید:(( زمانی که در انگلستان بودم و فقط ۱۶ سال داشتم، شهروندان انگلستان  حیرت زده می شدند که من زبان خودشان را روان صحبت می کردم. آنان به من برای داشتن هوش بالا تبریک میگفتند و به موجب انگلیسی صحبت کردن زبان مادر شان به من احترام خاصی می گذاشتند. چون زبان خوب بلد بودم، دوست پیدا کردن هم برایم خیلی آسان بود. از زمانی که آمریکا آمدم، هنوز با دوستانم در انگلستان در ارتباط هستم. ))

 

مهران امینی، هشدار می دهد که هرگز با انسان هایی که زبان آموزی شما را مسخره می کنند، معاشرت نکنید. آن ها اعتماد به نفس را از شما می گیرند و این بسیار خطرناک است.

 

سخن آخر

 

من مهران امینی از نیویورک آمریکا هستم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و هم اکنون بتوانید برای آینده خود تصمیم گیری کنید. این مقاله برای ارتقا سطح دانش عمومی جامعه به تحریر مهران امینی نوشته شده است.

ما به شما توصیه میکنیم که قبل از هر گونه عمل مهاجرتی با مشاوران صادق، تحصیل کرده و حرفه ای مشورت کنید و سپس با اندیشه اقدام نمایید. مهران امینی تمامی مشاوره ها در زمینه اخذ پذیرش آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی و ویزای توریستی آمریکا را به متقاضیان ارایه می دهد.

در ارایه خدمات مشاوره ای ما حق مشاوره پنجاه هزار تومان لحاظ می شود. اگر این مبلغ برای شما سنگین است لطفا مستقیم با مهران امینی تماس بگیرید و شرایط خود را توضیح دهید. ما میتوانیم در حق مشاوره برای شما تخفیف قایل شویم زیرا خشنود نیستیم که عدم توانایی مالی شما مانع مشاوره های انرژی بخش، صادقانه و سرنوشت ساز مهران امینی به شما بشود.

 

مهران امینی تمایل همکاری با دفاتر اعزام دانشجو در ایران را دارد. لطفا در صورت علاقه مندی با ایمیل او ارتباط برقرار کنید. لطفا وبلاگ را مرتب دنبال کنید تا مطالب ارزشمندی که به قلم مهران امینی منتشر می شود را از دست ندهید.

 

 

Phone number: +1 917 775 1386

mehranamini1998@gmail.com

 

Source: top universities

Advertisements