آیا شما می خواهید شغل پردرآمد داشته باشید؟ آیا در انتخاب رشته تحصیلی خود دچار سردرگمی فراوان شده اید؟ چقدر از افراد در جهان هستند که از شغل خود را لذت نمی برند؟ آیا می خواهید درباره شغل آینده خود مشاوره شوید؟

 

در این مقاله، ما شما تکنیک های تصمیم گیری برای انتخاب شغل آیندتان آشنا می کنیم. ما در این مقاله برای انتخاب شغل آیندتان مشاوره می دهیم.

 

این مقاله توسط مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در آمریکا، نگارش شده است و استفاده از این مطالب در صورت ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد.

 

یک: بخش در حال رشد را انتخاب کنید.

 

شما بایستی  بخش اقتصادی که رشد پایدار دارد را انتخاب کنید. تحقیقات خود را به خوبی انجام دهید زیرا صنایع می آیند و می روند.

 

شما باید در صنعتی فعالیت کنید که پتانسیل رشد زیادی حداقل تا ده سال آینده دارد. چون شما ۴ سال آینده وارد بازار کار می شوید.

 

مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در‌ آمریکا، باور دارد که صنایع پتروشیمی، الکترونیک و انرژی های تجدید پذیر از صنایع رو به رشد ایران هستند. بخش های دیگری مانند داروسازی، بیمه و بانکداری نیز رو به رشد هستند.

 

مطابق ارزیابی که از بازار کار کانادا انجام شده است، این کشور رشد چشمگیری در صنایع تکنولوژی، بهداشتی و تحلیل داده ها خواهد داشت. کارفرمایان کانادایی اظهار کرده اند که مدیریت، مهارت های IT، برنامه نویسی و دانش HTML  مورد نیاز خواهند بود.

 

در حالی که مطابق نظرسنجی که در آمریکا انجام شده است، مشاغلی مانند مدیریت امنیت اطلاعات، طراحی بازی های کامپیوتری، مدیریت شبکه های اجتماعی و صنایع انرژی های تجدید پذیر مانند باد و خورشید مورد نیاز بازار کار در آمریکا خواهند بود.

 

دو: مهارت کار با دستگاه های دیجیتال را داشته باشید.

 

امروزه در آمریکا، چه برای سفارش دادن قهوه و چه برای پیدا کردن کارفرما، همه با دستگاه های دیجیتال انجام می دهند. شما بایستی مهارت های دیجیتال خود مانند کار کردن با صفحه های اجتماعی را تقویت کنید.

 

کارفرمایان آمریکایی شبکه های اجتماعی شما را  قبل از استخدام چک می کنند. برخی از‌ آنان نیز فقط از شبکه هایی مانند لینکدین برای استخدام استفاده می کنند.

 

شایسته است بدانید شما میتوانید رزومه خود را بر روی صفحه شخصی تان در لینکدین قرار دهید و  کارفرمای آمریکایی آن را می تواند به آسانی دانلود کند.

 

سه: شغل آزاد را مد نظر داشته باشید.

 

هر چه نظام های اقتصادی در جهان پیشرفته تر می شوند، انعطاف ساعات کاری نیز افزایش می یابد. داشتن شغل آزاد خارج از ساعات اداری و کاری می تواند گزینه ای بی نظیر برای کسب درآمد باشد.

 

آمار وزارت کار ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که از هر سه کارمند آمریکایی، یکی از آن ها شغل آزاد دارد. بدین معنا که آن ها هنگام ساعات اداری در سازمان ها کار میکنند و در خارج از آن ساعات به شغل آزاد خود می پردازند.

 

شغل های آزاد متداول در ایالات متحده آمریکا تحلیل های مدیریتی، حسابداری، نگهداری از کودکان و بزرگسالان می باشد.

 

چهار: از تغییرات بازار کار به نفع خود استفاده کنید.

 

متاسفانه نسل جدید نوجوانان از مشاغل جدید استقبال نمی کنند. آنان انتظار دارند که مانند شیوه های سنتی در شرکتی استخدام شوند و حقوقی دریافت کنند. اما بازار کار در سرتاسر جهان پیوسته در حال تحولات گوناگون می باشد به این علت که شما با فناوری در صنعت  تکنولوژی رو برو هستید.

 

مجله بیزینس دانشگاه هاروارد گزارش می دهد که پروفایل یک مدیر عامل آمریکایی در مقایسه با سی سال گذشته تغییرات زیادی کرده است.

 

برای مثال در سی سال گذشته کسی مدیر عامل ده شرکت برتر آمریکا می شد که بیشترین سابقه کار را درآن کمپانی آمریکایی داشت. اما امروزه کارفرمایان آمریکایی با بالاترین درجه تحصیلات به مدیرت کپانی های بزرگ آمریکایی می رسند.

 

آمار موسسه تحقیقاتی دانشگاه هاروارد نشان می دهد که یک سوم از بهترین مدیران و کارفرمایان آمریکایی دارای مدرک MBA هستند.

 

مهران امینی، مشاور مسلم تحصیل در‌ آمریکا، تمامی مشاوره ها در زمینه اخذ مدرک MBA در بهترین دانشگاه های آمریکا را ارایه می دهد. لطفا در صورتی که علاقه مند هستید، فرم ارزیابی زیر را به طور کاملا رایگان پر کنید.

 

پنج: مهارت های خود را افزایش دهید

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اخذ تخصص مهارت های شما را افزایش می دهد. شما بایستی در بخشی مهارت کسب کنید که در حال توسعه است مانند امنیت اطلاعات در آمریکا.

 

در ایالات متحده آمریکا حقوق و مزایای شما با توجه به تجربه و مدرک تحصیلیتان افزایش می یابد. زیرا شما با کسب تحصیلات بالاتر مهارت بیشتری می آموزید.

 

معمولا افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل می شوند، کمپانی های آمریکایی پوزیشن های مهم را به آن ها افر می دهند. در این صورت، شما از مزیت های شغلی مانند امنیت شغلی بر خوردار خواهید شد.

 

سخن آخر

 

من مهران امینی از نیویورک آمریکا هستم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.  این مقاله برای ارتقا سطح دانش عمومی جامعه به تحریر مهران امینی نوشته شده است و نباید معیاری برای انتخاب سرنوشت متقاضیان قرار گیرد.

 

بنابراین، به شما توصیه میکنیم که قبل از هر گونه عمل مهاجرتی با مشاوران صادق، تحصیل کرده و حرفه ای مشورت کنید و سپس با اندیشه اقدام نمایید.

 

مهران امینی تمایل همکاری با دفاتر اعزام دانشجو در ایران را دارد. لطفا در صورت علاقه مندی با ایمیل او ارتباط برقرار کنید. لطفا وبلاگ را هفته ای یکبار دنبال کنید تا مطالب ارزشمندی که به قلم مهران امینی منتشر می شود را از دست ندهید.

 

Telegram: @studyinus

Aparat: @mehranamini76

mehranamini1998@gmail.com

مترجم و نویسنده: مهران امینی

 

منبع:

http://www.topuniversities.com/student-info/careers-advice/5-ways-future-proof-your-career

 

Advertisements